noscript
tedavi resim

Lazer ile Varis Tedavisi

Sıklıkla bacaklarda, burun çevresi ve çenede bulunan kılcal damarlar sağlık açısından bir sorun teşkil etmemesine karşın kozmetik açıdan özellikle kadınların kurtulmak istediği damarlı görünüme sebep olur. Bu ince kılcal damarlar için en uygun yöntem lazer ile ameliyatsız varis tedavisidir.

Lazer ile varis tedavisi minimal invaziv bir yöntemdir. Bacaklarda ve yüzde görülen ince kılcal damarlarların çapı 1 mm civarında ise bu tedavi yöntemi tercih edilir. Kliniğimizde 1064 nm Nd-YAG lazer cihazı ile yapılan bu işlemde, yüksek enerjili lazer ışığı varisli damarın iç yüzeyini hedef alır ve bu damarı kapatır. Kapatılan damar, zaman içinde vücut tarafından emilerek kaybolur.

Seanslar halinde uygulanan bu tedavi sonrası hafif kızarıklık ve şişlik yaşanabilmesinin yanında, vakanın durumuna göre tek seansta bile sonuç alınabilmektedir. Tedavi süresi boyunca kişinin güneş ışığından kaçınması gerektiğinden, bu tedavi yönteminin daha çok sonbahar ve kış aylarında yapılması önerilir. Anestezi gerektirmemesi, işlem süresinin kısa ve sonuçların da yüz güldürücü olması bu tedavinin avantajlarındandır. Herhangi bir hastane yatışı gerektirmemesi yönüyle de, hasta seans sonrası günlük yaşamına kaldığı yerden gönül rahatlığı ile devam edebilir.

Yazar: Op. Dr. Çiğdem Acil Yayın Tarihi: 2023-10-11 02:41
çiğdem acil

Op. Dr. Çiğdem Acil

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
varis doktoru çiğdem acil

Op. Dr. Çiğdem Acil

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Bizimle İletişime Geçin

Kişisel verilerimin KVKK Aydınlatma Metni doğrultusunda işlenmesini ve tarafımla iletişime geçilmesini onaylıyorum