noscript
tedavi resim

Transdermal Lazer (Kılcal Damar Tedavisi)

Transdermal lazer veya kılcal damar tedavisi, bacaklar ve yüz gibi bölgelerde yaygın görülen ince kırmızı veya mavi bir görünüme sahip olan “örümcek damarlar” ın tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Bu kılcal damarlar özellikle yüzde burun kenarları ve çene bölgelerinde, ayrıca bacaklarda ve ayak bileklerinde de sıklıkla görülebilmektedir. Sağlık açısından sorun teşkil etmemekle birlikte, kılcal damar tedavi yöntemi ile estetik açıdan sorun yaratan bu görünümden tamamen kurtulmak mümkündür.

Tedavi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Ve süreç boyunca hastanın güneş ışığına maruz kalmamaya özen göstermesi çok önemlidir. Bu sebeple bu tedavi yöntemini sonbahar ve kış aylarında yapılması önerilmektedir. Tedavi sırasında lazer ışığı cilt yüzeyinin altına odaklanarak damar iç yüzeyini hedef alır ve bu damarı kapatır. İşlem sonrası hafif kızarıklık veya şişlik yaşanabilir, ancak bu semptomlar kısa sürelidir. İyileşme sürecinin hızı ile kişiler günlük aktivitelerine hızla geri dönebilirler.

Kliniğimizde kullandığımız vasküler (damarsal) lezyonlar konusunda dünyada kabul görmüş en etkin lazer türlerinden biri olan Nd-YAG lazer ile cildi maksimum düzeyde koruyarak tek seansta bile sonuç alınabilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Çiğdem Acil Yayın Tarihi: 2023-10-25 21:10
çiğdem acil

Op. Dr. Çiğdem Acil

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
varis doktoru çiğdem acil

Op. Dr. Çiğdem Acil

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Bizimle İletişime Geçin

Kişisel verilerimin KVKK Aydınlatma Metni doğrultusunda işlenmesini ve tarafımla iletişime geçilmesini onaylıyorum